ÚTERNÍ GLOSY 8.11.2022

Miroslava Macka
Některé zprávy netřeba komentovat:
Americký ministr obrany Lloyd J. Austin, bývalý poradce zbrojního koncernu Raytehon Weapons, oznámil další dodávku zbraní na Ukrajinu ve výši 400 milionů dolarů.

Otevřený dopis Vítu Rakušanovi napsalo vedení Akce D.O.S.T ve složení Michal Semín, Petr Bahník a Jiří Hejlek. Svými podpisy se připojili i účastníci pondělí konference, mezi kterými byl někdejší signatář Charty 77 a bezpečnostní expert Jan Schneider, spoluzakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Vlastimil Veselý, senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, bývalý vicekancléř Václava Klause Petr Hájek, filosof Jiří Fuchs a publicista a někdejší prezidentský tajemník Ladislav Jakl z Institut Václava Klause.
Myšlenkoví oponenti oficiální vládní politiky jsou podle nich ze strany politických představitelů a veřejnoprávních médií skandalizováni, šikanováni a vylučováni ze společenské diskuse. Ve veřejnosti je dle dopisu vyvoláván strach, který vede k tomu, že si občané dávají “pozor na pusu” a prohlubuje to bolestné rozdělení české společnosti. “A vláda, místo toho, aby prezentovala uklidňující hlas rozumu, komunikuje s veřejností primitivním válečnickým slovníkem a siláckými gesty. Byl odstartován, zatím jen propagandistický, hon na „dezinformátory“ a údajné členy „ruské páté kolony“, za něž jsou, paranoidně a zcela bez ohledu na reálný stav věcí, označováni všichni, kdo si dovolí „neomylné“ vládní politiky kritizovat,” stojí v otevřeném dopise.
Dodávám:
Pokud se domníváte, že nic popsaného se vás netýká, hrubě se mýlíte.

Vox populi:
Putin nás má za nepřátele, Amerika za slouhy, Německo za protektorát, Maďarsko za podrazáky, Ukrajina za spižírnu a Katar za blbce.

Labužníkem na plný úvazekMyslete na vánoční dárky!