ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.11.2022

Miroslava Macka
České banky sklízejí miliardové zisky a překonávají očekávání analytiků. Komerční bance stoupl čistý zisk meziročně o 51,1 procenta na 12,9 miliardy korun. Raiffeisenbank za tři čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl čistý zisk dokonce o 89 procent na 5,47 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 14 procent na 599 miliard Kč. Meziroční růst čistého zisku hlásí i Moneta Money Bank, které stoupl meziročně o 42 procent na 4,1 miliardy korun. Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 6,62 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 26 procent. Skupině ČSOB stoupl meziročně čistý zisk o 23 procent na 14,3 miliardy korun.
A vy si pořád stěžujete, že se Česku nedaří a všechno zdražuje. Copak neznáte staré české přísloví, že čert nosí vždy na větší hromadu?
Ale vážně: nebezpečí sociálního výbuchu se dramaticky zvětšuje.

K americkým volbám se samozřejmě vrátím po oznámení konečných výsledků, jedno je však jisté: polarizace občanů nadále pokračuje, přičemž hladká vítězství několika demokratů, které lze vzhledem k jejich názorům označit za militantní komunisty, ukazují radikalizaci a značný posun doleva části amerického národa. Už to rozhodně není Amerika, kterou jsme kdysi dávno obdivovali, a kterou bychom si dnes měli brát za příklad.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že aliance neusiluje o příměří na Ukrajině za ruských podmínek, protože by to vyslalo signál, že použitím síly lze dosáhnout politických cílů.
Dodávám:
Dějepis jej ve škole zřejmě nebavil…

SamomluvyKnihu Samomluvy Miroslava Macka si můžete objednat na dobírku až do domu (a to za konečných 249.- Kč včetně balného a poštovného), na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz