PONDĚLNÍ GLOSY 21.11.2022

Miroslava Macka
Na novinkách.cz se objevila anketa s otázkou „Chtěli byste opět žít v socialismu?“ Domnívám se, že spíše měla znít „Jak se vám líbí opětovný život v socialismu?“

Velvyslanec ČR u NATO odpovídá na otázku novinek.cz, týkající se rakety, která dopadla na Polsko:
„A proč tolik evropských politiků reagovalo tak vyhroceně?“
„ Za tím emotivním vyjádřením kohokoli stojí snaha potvrdit Polsku, že stojíme za ním. To je takový alianční instinkt, že v momentě, kdy dojde k jakémukoliv ohrožení nějakého spojence, tak vždycky nastoupí především spojenectví. My nejsme pouze členy jedné mezinárodní organizace, my jsme spojenci Polska, Polsko je spojenec České republiky, spojenec Spojených států, Francie, Německa, Itálie. Tady nastupuje něco jako v rodině, že se všichni semkneme dohromady a vyjádříme solidaritu.“
Dodávám:
Předpokládám, že u vás v rodině to chodí také tak. Když kupříkladu vaše dítě zalže, tak všichni, protože jste rodina, namísto potrestání vydáváte jeho lež za pravdu, protože tak s ním vyjadřujete solidaritu.

Zpravodajská stanice :24 slovenské veřejnoprávní společnosti Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílala ve čtvrtek 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce, slavnostní sněm opoziční strany Směr-SD. Hodinový projev někdejšího trojnásobného premiéra Roberta Fica přenášela veřejnoprávní televize živě, bez jakéhokoli komentáře či uvedení kontextu, za což v pátek přišly tresty. Generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj odvolal šéfku sekce zpravodajství a další tři vysoce postavené členy redakce, uvedla slovenská média.

Rusko a Čína zprovoznili první železniční most přes řeku Amur dlouhý 2,2 km. Jde o nové spojení, které zkrátí dopravu zboží do severních provincií Číny o 700 kilometrů.
Indonéský a čínský prezident shlédli otevření části Hedvábné stezky, vysokorychlostní železnici spojující Jakartu s Bandungem.
Čínský zahraniční obchod vzrostl za prvních deset měsíců roku v porovnání s loňskem o 9,5%, celkem na 4,8 bilionu dolarů.

Něco pro pobavení, mailová korespondence s Jiřím Bílinou:
Prolhany, vlastizradny, rudohnedy, rusacky svabe. ;)
Hezký večer přeji a díky za mail. Již staří Řekové si nevážili lidí, kteří argumentovali namísto ad rem, tedy k věci, ad personam, tedy k osobě. Škoda, že jste nenapsal, v čem jsem kdy lhal...
Jezismarja Jooosefe, to nam zde zrejme vzniklo nedorozumneni. ;) Nejspis diky tomu, ze uz 40 let ziji v Kanade a nuance materskeho jazyka me ponekud unikaji. Ja jsem mily pane stary pravicak, priznivec republikanu jako byl Reagan nebo McCain. V zadnem pripade populistickeho MAGA čuníka Trumpa. Rovnez predplatitel The Economist a proti Covidu naockovany zastance lekarske vedy, demokracie a snah lidstva o zachranu planety. Tez zastance Ukrajincu, bojujicich i za nasi svobodu. O cem bych si clovicku proboha povidal se senilnim nestastnikem, ktery inhaluje a zaroven vypousti lejna z rusackych dezinformacnich webu? Sbohem !
Hezké ráno přeji, skvělé! Nepatří ovšem k pravicové výbavě také slušnost? Šťastný nešťastník mm