ÚTERNÍ GLOSY 22.11.2022

Miroslava Macka
Německo nevidí žádný problém v plánech EU nakupovat zemní plyn v Ázerbájdžánu, přestože může být ruského původu.
Prostě „vypraný dočista do čista“…

Václav Klaus:
Základním úkolem je bojovat s inflací. A hledat cestu vratné pomoci, nikoli nevratné. Vydávat dotace, na to naše země doplatí. Je to líbivé a tato vláda ty líbivé věci dělá. Ke všemu je tato vláda chaotická. Síkela v pondělí řekne to, a v pátek něco jiného. Je to bezprecedentní chování ministra průmyslu, nikdy jsem nic takového za třicet let v politice nezažil. Je to naprostý skandál a důkaz, že vláda nemá ekonomické, finanční myšlení a vidění světa.“

„Tyto uměle vyšponované ceny, které se mnohdy nesmyslně zdůvodňují tou válkou, jsou neudržitelné. Pokud má česká ekonomika, český průmysl přežít. Vždyť si vezměte, že dochází k deindustrializaci. Byli jsme průmyslová velmoc a za chvilku budeme úplní žebráci, kde bude pár skladů. I ty montovny přestanou fungovat. Co se tady bude dělat? Je potřeba, aby se Česká republika začala chovat jako plnohodnotný suverénní stát, který se nebojí obchodovat v zájmu českých občanů a nebojí se zachovat si ekonomiku a průmysl. Tato likvidace je něco šíleného,“ konstatoval Ivan Noveský, bývalý první místopředseda ERÚ.

Bývaloý diplomat Petr Kolář:
„21. 11. začal v Kyjevě Euromajdan. Teď toto výročí slaví Ukrajina jako Den důstojnosti a svobody. Mají co slavit. Ukazují to celému světu. Slavme s nimi, ale při tom je nezapomínejme podporovat. Každý, jak může a umí. Naše budoucnost je s tou jejich osudově spjata. Musíme zvítězit.