PÁTEČNÍ GLOSY 25.11.2022

Miroslava Macka
Zbrojní průmysl ve východní Evropě chrlí zbraně, dělostřelecké granáty a další vojenské vybavení tempem, jaké od dob studené války nepamatuje. Děje se tak v době, kdy vlády zemí regionu stojí v čele úsilí o pomoc Ukrajině v jejím boji proti Rusku, napsala ve čtvrtek agentura Reuters.
Tak tyto zcela nezasloužené zisky vláda jistě také zdaní, neboť se o ně zasloužil Putin.

Návod vojenským analytikům, kterak se nikdy nemýlit, od jednoho z nich:
Kyjev potvrdil, že probíhá operace s cílem osvobodit Kinburnský poloostrov. Případné ukrajinské územní zisky by mohly být zásadní pro boj o Krym. Ale může jít i o menší operaci s cílem zaměstnat Rusy. Nebo o úplný klam.

Senátorka Miroslava Němcová aneb pomoc Bavbišovi z nečekané strany:
„Udělám vše pro to, aby se prezidentem nestal Andrej Babiš.“

Nenápadná pražská tradingová firma FTMO vydělává miliardy.
Tolik titulek E15.
Byznys FTMO podle jejího spoluzakladatele Marka Vašíčka stojí na dvou nohách. Většinu tržeb získává z poplatků od svých uživatelů a druhou část příjmů tvoří zisky z burzovních obchodů.
Platforma dnes funguje ve zhruba 180 zemích a aktivně skrze ni obchoduje bezmála šest tisíc aktivních traderů. Službu už přitom vyzkoušelo téměř 600 tisíc uživatelů. Velký nepoměr mezi aktivními a neaktivními zákazníky-tradery je dán tím, že velká část uživatelů platformu zkouší jen zdarma, anebo ji musela opustit, protože pokles hodnoty jejich akcií přesáhl firmou přísně stanovené limity.
Asi jsem ze staré školy, kdy hodnoty bylo vidět: postavené domy, silnice, nové továrny produkující výrobky usnadňující lidem práci a život, nové léky vyrobené za stejným účelem, nová umělecká díla obohacující duši, a z toho všechno měli tvůrci svůj logický zisk.
Stále však přemýšlím nad tím, jaké konkrétní hodnoty vytvářejí tyto burzovní obchody.