PONDĚLNÍ GLOSY 5.12.2022

Miroslava Macka
Prezidentský kandidát Pavel okomentoval svůj bolševický životopis psaný v roce 1987 tak, že dokument je třeba brát v kontextu doby.
To ovšem každý dokument, je to však omluvou? Vždyť nebýt v různých dobách všelijakých těch generálů Pavlů, nikdy by u nás bolševici nemohli převzít moc a tak dlouho si ji udržet.

Václav Klaus:
K tomu, aby se ze zkorumpované, rozkradené a oligarchy prolezlé země stala demokratická, stačí, když ji napadne Rusko.

„Ukrajinský vstup do NATO je pro ruskou elitu (nejen Putina) nejjasnější červená čára ze všech. Během dvou a půl let hovorů s rozhodujícími ruskými hráči, od neznámých postav v temných zákoutích Kremlu po nejostřejší liberální kritiky jsem nenašel jediného, který by viděl ve vstupu Ukrajiny do NATO něco jiného, než přímé ohrožení ruských zájmů.“
William Burns, americký velvyslanec v Moskvě ve zprávě ministryni zahraničních věcí Condoleeze Riceové v roce 2008.

Slova Avril Hainesové, ředitelky americké Národní bezpečnostní rady, k zapamatování:
Příštích několik měsíců se sníží intenzita bojů na Ukrajině. Spojené státy nemají žádný důkaz, že by se navzdory ruskému rozbití ukrajinské rozvodné sítě ukrajinský odpor snížil.

Čeština je jazyk vtipný, tentokrát v podání branmecesko.com:
BRAŇ ČESKO – udávej spoluobčany. Možná ti není příjemné někoho udávat, uvědom si ale, že jedině kriminalizací spoluobčanů, kteří mají jiný názor než vláda České Republiky, ochráníš demokracii. Postav se na stranu Česka, udávej co nejvíc spoluobčanů. Klidně nahlas třeba tetičku nebo kamarády. Podpoř CENZURU, bojuj proti lžím, ČESKO TĚ POTŘEBUJE. Vyvracet lži a pomáhat je jednodušší, než si myslíš. I ty můžeš přispět k likvidaci názorové plurality a pomoct prosadit teorii jedné absolutní pravdy, kterou určuje vláda České Republiky.
Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Kontaktuj cenzora na Ministerstvu vnitra a nahlas každou oficiálně neschválenou informaci. Buď jako ostříž. Pomáhej Policii ČR analyzovat kyberprostor. Svoboda projevu má v demokratickém právním státě své limity. Pokud by někdo veřejně, tedy například na demonstracích, ale i na internetu vyjadřoval názory odlišné od oficiálního postoje vlády České Republiky, mohl by se za určitých podmínek dopustit trestného činu. Pomáhej nejvyššímu státnímu zástupci v represi a zabráníš tak vzniku nové formy totality, ve které je možné svobodné a nezávislé myšlení.
Neváhej a vstup do našich řad. Je nás už hodně a společně dokážeme vybudovat s pomocí cenzury a represe právní stát, který respektuje zásady demokracie a svobodné společnosti. Nahlásit spoluobčana není práskačství. Pořádáme workshopy, které tě naučí rychle a jednoduše nahlásit každého spoluobčana, poskytujeme šablony pro hromadná trestní oznámení a spoustu dalších užitečných rad a informací. Přihlášky na workshop zašlete na náš email.

případ19. ledna vyjde moje nová detektivka, objednat si ji ovšem můžete už dnes.