PONDĚLNÍ GLOSY 12.12.2022

Miroslava Macka
Soudruzi již mají jasno: prezidentské volby vyhraje Nerudová. A pokud ne? Pak za to budou moci nevzdělaní burani fandící Putinovi a Rusku, kteří žijí v Sudetech a vůbec netuší, jak skvěle se v Praze soudruhům z jejich daní žije…

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání začíná řešit zpravodajství České televize před nadcházejícími volbami prezidenta. Chce vysvětlení, proč u jednoho ze zpravodajských příspěvků pojednávajícím o kandidatuře 12 uchazečů, byla zveřejněna jen fotografie Danuše Nerudové.
Copak to rada neví? Udělal to někdo, kdo ji chce vidět na Hradě. Stačí jen zjistit, kdo to byl a propustit ho.

Investigativní reportérka Markéta Dobiášová se na serveru infakta.cz zabývala zápisy z jednání Centrálního řídícího týmu (CŘT), jehož součástí je i nejužší vedení rezortu zdravotnictví. V týmu vznikala odborná i manažerská rozhodnutí, jak efektivně řídit covidovou epidemii. A právě interní komunikace nyní ukázala, že protiepidemická opatření byla mnohdy činěna na politickou objednávku či na objednávku nejrůznějších zájmových skupin.
Tolik zpráva. On snad někdo ještě pochybuje, že celý ten covidový humbuk byl uměle vyvolaný, aby si někteří namastili kapsy?

Angela Merkelová ve svém rozhovoru pro list Die Zeit prozradila, že Minské dohody nebyly pokusem o nastolení míru na válkou zmítané Ukrajině, ale měly za cíl poskytnout kyjevskému režimu více času na posílení armády a přípravu na rozsáhlou válku.
„Zdá se mi, že nikdo neplánoval dostát těmto Minským dohodám. Všichni nám lhali a jediným důvodem těchto jednání bylo napumpovat Ukrajinu zbraněmi a připravit ji na válku, to už je teď jasně vidět,“ řekl k tomu Putin s tím, že mu vše došlo příliš pozdě, aby si uvědomil, co se děje, a že vojenskou operaci měl začít dříve.
Nechápu, čemu se diví. Vždyť Němci přece dobře znají Himmlerovo slovní spojení „teutonská lest“.

„Rapidní rozvoj čínských vojenských schopností představuje rostoucí riziko pro americkou nadvládu ve vesmíru,“ řekla pro agenturu Reuters šéfka štábu vesmírných sil Spojených států Nina Armagno.
Bez komentáře.

Mezi podezřelými z přípravy převratu, který v Německu podle policie chystali příznivci krajní pravice, je i známý šéfkuchař Frank Heppner.
No, to dá rozum! Chystal se nasypat rulík do jídla pro vládní činitele…