PÁTEČNÍ GLOSY 16.12.2022

Miroslava Macka
Ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech k novému předpisu o ubytování Ukrajinců uvádí, že výdaje na dalšího čtvrt roku by mohly činit 534 milionů korun. Zároveň ale podotýká, že resort práce ve svém rozpočtu tyto peníze nemá.
Tolik zpráva. Dodávám:
Jako by to nebylo jedno, prostě se víc zatne dluhová sekera a lidem určitě ten další příspěvek k inflaci vadit nebude, vždyť na Ukrajině se přece bojuje za Prahu, že ano?

Sestry a bratři, ministerstvo životního prostředí v blízké budoucnosti vyhlásí 4 manažerské pozice. Pokud byste splňovali požadavky a měli zájem se profesně podílet v Praze, prosím kontaktujte mě nejlépe na mobil nebo e-mail.
To je text e-mailu, který svým spolustraníkům z KDU-ČSL rozeslal bývalý brněnský náměstek a kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík. Zmiňuje v něm, že ministerstvo bude hledat náměstka ministra, odborného manažera a dva vedoucí odborů.
Nechápu, co se na tom opozici nelíbí. Vždyť přece již od první republiky platí, že tam, kde jeden bratr nebo sestra - záhy všichni bratři a sestry…

„Evropská unie v podstatě dál spotřebovává naše zboží a služby, ale zadržuje toky mířící opačným směrem. Tak nevyvážená situace nemůže pokračovat věčně. Co máme dělat? Budeme hledat jiné, perspektivnější partnery v aktivně rostoucích regionech světové ekonomiky. To je Asie, Blízký východ, Latinská Amerika, Afrika. Právě na trhy spřátelených zemí přeorientujeme dodávky ruských l energetických zdrojů,“ prohlásil ruský prezident během jednání rady pro strategický rozvoj a národní projekty.
Putin dále uvedl, že za devět měsíců letošního roku vývoz ruské ropy do partnerských států vzrostl skoro o čtvrtinu. A bez ohledu na sankce dodávky základních komodit z Ruska do zemí EU vzrostly o 50 procent. Celkově ruský vývoz vzrostl o 42 procent a obchodní přebytek se zvýšil v ruský prospěch na 138 miliard dolarů (asi 3,144 bilionu Kč).
Tolik zpráva.
Ne, abyste mu věřili. Pravdu říká Biden, von der Leyenová, Fiala a spol.