PÁTEČNÍ GLOSY 23.12.2022

Miroslava Macka
Zdražování kvůli „uhlíkově neutrální budoucnosti“ lidé pocítí již v roce 2027, kdy budou muset platit více za topení plynem a uhlím či za jízdy autem na benzinový či naftový pohon, jelikož se jim do cen těchto komodit promítnou nově dohodnuté emisní povolenky, které již fungují například v energetice a pro velké firmy.
Tolik zpráva. Pokud se ovšem občané konečně naštvou a vykopou ty zelené fanatiky od koryt, nic takového nemusí nastat. Přičiňme se, aby si to co nejvíce lidí uvědomilo.

Ve věku 62 let zemřel v úterý přední slovenský epidemiolog Vladimír Krčméry, informovala slovenská média. Lékař a odborník na tropickou medicínu patřil na Slovensku mezi hlavní tváře očkovací kampaně proti covidu-19. V prosinci 2020 se stal prvním Slovákem, který se nechal očkovat proti této nemoci. Podle informací televize JOJ měl oboustranný zápal plic.
Opovažte se jen pomyslet…

Slavnostní banket na ukrajinském velvyslanectví ve Washingtonu u příležitosti 31. výročí vzniku Ozbrojených sil Ukrajiny zaplatily společnosti amerického vojensko - průmyslového komplexu.
Ovšem každý konflikt ve světě si pochopitelně přejí tamní obyvatelé…

Když něco nekorektního pronese kupříkladu Karel Schwarzenberg, je to vtipné, jenže tohle pronesla Marija Zacharovová:
"Vzhledem k současnému stavu Evropské unie je zřejmé, proč byla předsedkyní Evropské komise jmenována gynekoložka."