STŘEDEČNÍ GLOSY 18.01.2023

Miroslava Macka
Pokud generál Pavel říká, že války začínají politici a nikoli vojáci, má pravdu. Pokud by k tomu ještě dodal, že politici zvolení k hájení zájmů vojensko - průmyslového komplexu, měl by ji dvojnásobně. Prezident Eisenhower, který tento komplex poprvé pojmenoval a varoval před růstem jeho vlivu, zatraceně dobře věděl, o čem mluví.

Roman Šmucler:
„Rozdělení naší země na Česko A a Česko B má hluboké ekonomické a historické základy (odsun Němců). V Česku B jsou lidé práce více navázáni na ekonomiku a podnikatele. Česko A je vyšší střední třída pracující pro stát či korporáty. Mají úplně jiné zájmy. Není to ani o pravdě, vzdělání či inteligenci, jak se ale píše. Je to o živobytí. Tohle dělení ale potřebujeme zasypávat a přímá volba to nešťastně prohlubuje a naplňuje emocemi.
Dodávám:
Ano, již před drahnými léty jsem psal o tom, že s nárůstem občanů přisátých na státní rozpočet (a v tom jsou i podnikatelé, kteří by bez dotací a vylobovaných státních zakázek živořili nebo nepřežili), se už nikdy neobnoví zdravé ekonomické a společenské prostředí, neboť tito lidé budou mít jeden jediný cíl: aby jim stát neustále přisypával do žlabu, podle toho budou volit a ostatní budou brát jako ohrožení.