PÁTEČNÍ GLOSY 10.02.2023

Miroslava Macka
Vláda chce rozšířit možnosti dobrovolného zapojení obyvatel do obrany Česka,
To je skvělé, doufám jen, že půjde též o možnost defenestrace vlády, protože to by byla ta nejlepší obrana českých občanů.

Německý kancléř Zelenskyj zkritizoval svého ministra financí a obrany Olafa Scholzeho za nedostatečnou pomoc Ukrajině...

Ve stejný okamžik, kdy se objeví zpráva o americkém účinkování při zničení Nord Stream 2, se objevuje zákonitě i zpráva jiná, tvářící se na první pohled (než ji dočtete) jako stejně závažná, jak to holt presstitutky dokáží naformulovat.
Mezinárodní tým vyšetřovatelů prohlásil, že existují „silné indicie“, že ruský prezident Vladimir Putin schválil dodání rakety, která sestřelila nad východní Ukrajinou roku 2014 malajsijské letadlo MH17, separatistům.
Avšak členové Spojeného vyšetřovacího týmu (JIT) v Nizozemí dodali, že nemají dostatek důkazů, aby mohli někoho obžalovat a tak ukončili osmiapůlleté vyšetřování. Navíc má Putin jako hlava státu imunitu.

Americký prezident Joe Biden:
„Vítězství v soutěži s Čínou by nás mělo všechny spojit.“
Zajímavá myšlenka: bělochy, černochy, Hispánce, bohaté, chudé, drogové dealery, umělce, desítky pohlaví, hubené, tlusté, antisemity, Židy, bigotní Jižany, muslimy…všichni se chytnou za ruce a radostně si zatančí, že Amerika porazila Čínu a je opět jednotná. Zřejmě jediný problém, který bude trápit americkou společnost poté, co Ukrajina porazí Rusko, bude čínská rozpínavost…ach jo!

Marwan Bishara, analytik Al Jazeera:
Amerika je mocná, ale ne všemocná. Musí přestat s horlivě bojovným postojem ke světovým událostem, jako by byla předurčena k jejich ovlivňování, hlídání a šéfování. Není.

V Upahlu v severní spolkové zemi Meklebursko-Přední Pomořansko na území obce, ve které žije jen něco málo přes 500 obyvatel, se z rozhodnutí úřadů začala minulý týden stavět kontejnerová vesnička pro 400 uprchlíků.
Místní občané přitom se záměrem nesouhlasili. Když stavbu na konci ledna schvalovalo zastupitelstvo okresu Severozápadní Meklenbursko, přišly před jeho budovu protestovat stovky lidí. Rozhořčené demonstranty, mezi kterými byli podle médií i příznivci neonacistů, museli mírnit policejní těžkooděnci.
Dodávám:
Vláda lidu v praxi a také si všimněte dehonestující poznámky medií.

Země NATO doposud poskytly Ukrajině pomoc ve výši 120 miliard dolarů.

Vox populi:
Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že je nutné si uvědomit, že značná část Maďarů nevolila Viktora Orbána.
Český národ si plně uvědomuje, že ji nevolil skoro nikdo a je mu to taky stejně hovno platné.

Určitě zhlédněte!

Vážení a milí,

ve středu 15. února v 16.00 hodin proběhne v 1. patře prodejny Luxor na Václavském náměstí v Praze křest mé nové detektivky „Případ přelétavého starožitníka“.
Kmotrem bude prezident Asociace starožitníků Jan Neumann.
Rád se s Vámi setkám a samozřejmě je to též příležitost k zakoupení a podepsání dalších mých knih.případ

Těším se na Vás!

Miroslav Macek