STŘEDEČNÍ GLOSY 17.05.2023

Miroslava Macka
Ministr Jurečka:
„Slibovali jsme, že neporostou daně, ale stalo se něco, co jsme nemohli čekat.“
Dodávám:
To je pravda. Dostali se do vlády.

Žena bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera, jihokorejská ekonomka So-jon Kim, přišla o práci, protože se 9. května s manželem zúčastnila recepce na ruském velvyslanectví v Berlíně. So-jon Kim pracovala jako zástupkyně firmy NRW.GLOBALBusiness pro Jižní Koreu.
„Paní Schröder-Kim byla s okamžitou platností uvolněna z funkce a její služební poměr byl ukončen,“ potvrdila listu Kölner Stadt-Anzeiger mluvčí ministerstva hospodářství spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (zkratka NRW), které je zřizovatelem zmíněné firmy.
Dodávám:
I kdyby snad padli všici, vstanou noví bolševici…a začnou perzekuovat a vyhazovat z politických důvodů z práce. K zblití...

Global Times
Rusko a Čína se dohodly, že přístav ve Vladivostoku se stane též domovským přístavem čínské provincie Jilin, která nemá přístup k moři, což zkrátí transport o stovky kilometrů a velice jej zlevní. Navíc to přinese této části Dálného Východu množství investičních příležitostí.
Mnoha západním komentátorům se to pochopitelně nelíbí a tvrdí, že se tak Rusko stane vazalem Číny. Přitom již od počátku tohoto století se Rusko zaměřovalo na rychle se rozvíjející asijsko - pacifickou ekonomiku a hledalo vhodné možnosti spolupráce. Samozřejmě, že tato obchodní spolupráce též obráží vzájemnou důvěru a přátelství Ruska a Číny a jistě přemění tuto východní část Eurasie ve velikou tržní oblast s energetickými zdroji, což přinese prospěch všem zdejším státům a jejich obyvatelům a zvětší stabilitu nejen v asijsko - pacifickém regionu, ale na celém světě. Je také ukázkou nového typu spolupráce velmocí.
Dodávám:
Uznejte, že to se USA a jejich spojencům nemůže líbit.