PÁTEČNÍ GLOSY 7.07.2023

Miroslava Macka
Ukrajinský prezident Zelenskij“
„Na řadě je Praha. Budu jednat s prezidentem Petrem Pavlem, premiérem Petrem Fialou, předsedy Senátu a Poslanecké sněmovny Milošem Vystrčilem a Markétou Pekarovou Adamovou. Setkám se s členy vlády, parlamentu a médií.“
Jaksi mi v tom výčtu chybí Ukrajinci usádlení (nejde o překlep) v Česku…

„Nenechme si nikým namluvit, že státy, které nechtějí kvóty, jsou nesolidární a protievropské, že lidé, kteří odmítají kvóty, jsou nehumánní a sobečtí nacionalisté. Je to přesně naopak: prosazovatelé kvót ztratili nejen zdravý rozum, ale i úctu k lidem, k hodnotám, k suverenitě národních společností, k lidské důstojnosti a jednají proti zájmům evropské civilizace."
Dezolát, Putinův agent a protiunijní živel Petr Fiala v roce 2016.

Vyberte si:
Ruská raketa zasáhla obytnou budovu ve Lvově, nejméně čtyři lidé zemřeli.
V důsledku útoku na vojenskou akademii ve Lvově byla zasažena kasárna, kde se nacházelo asi 800 ukrajinských vojáků a žoldáků ze západních výcvikových středisek. Na území akademie se také nacházela západní obrněná vozidla.

Slova k zapamatování:
Ruská armáda měla na Ukrajině ztratit už polovinu své bojeschopnosti, včetně až 2500 tanků, říká vlivný admirál a náčelník britských ozbrojených sil Sir Tony Radakin. Rázně odmítl domněnky, že ukrajinská protiofenzíva postupuje pomalu a připojil se k predikcím, že hlavní protiútok Kyjeva teprve přijde.