ÚTERNÍ GLOSY 29.08.2023

Miroslava Macka
„Ve svých rukou máme rozhodnutí, jestli tady budeme o válce na Ukrajině mluvit ještě příští rok,“ řekla Pekarová Adamová. „Rusko je na kolenou. Když budeme Ukrajině dál účinně pomáhat dodávkami vojenské techniky a jinak, může válku vyhrát.“
Dodávám:
Ve svých rukou máme rozhodnutí, jestli tady budeme po příštích volbách mít Pekarovou Adamovou.

Slova k zapamatování, aneb kdybys byl mlčel, zůstal bys filosofem.
Postup ukrajinských vojsk proti ruským okupantům bude postupně zrychlovat, soudí poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak. Podle něj bude Putinův režim s prohlubující se ztrátou okupovaných území ztrácet podporu.
„Nebude to snadné, ale také to nebude tak, že by Ukrajina musela získávat zpět každý kilometr území krví. Jakmile dosáhneme administrativní hranice s Krymem, všechno bude jinak. A válka nakonec skončí rychle.“

Prohlášení mluvčího Pentagonu Patricka Rydera začíná nezvykle lidumilně:
V Nigeru se zaměřujeme na diplomatické řešení.
A pokračuje:
Zaměřujeme se na spolupráci s nigerskou armádou, abychom naše zdejší vojenské základny udrželi v provozu.

Francouzští vinaři se potýkají s poklesem tržeb, kvůli kterému se jim nahromadily přebytky produkce. Ministerstvo zemědělství a Evropská unie proto pošlou 200 milionů eur na podpůrný program, který počítá s likvidací vína destilací na alkohol, který bude průmyslově využit.

Čtenář glos L. R. mi napsal:
Presstitut média už prakticky nesleduji, a tak ani nevím, kdo z ministerstva údajně prohlásil, že prodej budovy Pošty v nějakém větším městě, a její následný pronájem Poště, prý dává smysl. Pokud tyto slova myslel dotyčný vážně, předpokládám, že to samé udělal se svou nemovitostí. A nejen on, ale celá naše vláda, když takto rozhoduje. Jak to, že žádného takového politika, co by tohle udělal neznám? O Jurečkovi vím, že svou nemovitost v Rokytnici (také jsem tu bydlel) už pronajímá, ale ne sám sobě, protože je stále majitelem, ale cizím nájemcům, a s rodinou bydlí v "poslaneckém" v Praze.