STŘEDEČNÍ GLOSY 30.08.2023

Miroslava Macka
Slova k zapamatování:
„Musíme vysvětlovat občanům, že pomoc Ukrajině či ukrajinským uprchlíkům je nejenom správná, nejenom důležitá, ale že je to také velká příležitost pro ČR. ČR si na Ukrajině vytvořila velmi dobrou pozici pro poválečnou rekonstrukci. A to vůbec nemluvím o pozitivních přínosech ukrajinských uprchlíků,“ prohlásil premiér Petr Fiala na schůzce vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.

Španělská prokuratura zahájila vyšetřování proti šéfovi fotbalové federace Luisi Rubialesovi, které by mohlo skončit obviněním ze sexuální agrese.
Případ se týká nechtěného polibku na ústa, který dal hráčce Jennifer Hermosové poté, co Španělsko vyhrálo mistrovství světa žen 20. srpna, uvádí se v prohlášení zveřejněném tamní prokuraturou.
A teď si představte, že všechny tyhle šaškárny řeší úředníci, dobře placení z daní skutečně pracujících.

"Existuje velké riziko, že zůstaneme definitivně sami," odpověděl Zelenskij na otázku ceslostátní ukrajinské televize, zda by se měly boje přenést na území Ruska.
Zdá se, že mu konečně došlo, jak to nakonec skončí…

Čtenář glos A. Č. mi napsal:
Rád bych se podělil s Vámi o můj názor na to, co se nám tu v poslední době děje. Teda spíše posledních 30 let, akorát to nyní všechno vyplouvá na světlo.
V médiích jsem zaznamenal výroky předsedy vlády Fialy o tom, že největší bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku je ruská imperiální politika. Částečně se to podle něj podílí na nervozitě ve společnosti. Já osobně jsem nejvíce nervózní z poznání, že jsme se stali za posledních 30 let vazaly západních evropských zemí, kteří, jak se nyní projevuje, nechtěli pro nás to nejlepší, nýbrž pro sebe to nejlepší z nás. Všechny ty dotace, které se mj. zpoloviny rozkradly, byly a jsou jen držhubné za to, že se nám tu zlikvidovala samostatnost, konkurenceschopnost a co je úplně nejtristnější, zlikvidoval se zdravý rozum. Co ještě hůř, ty západní země slouží dalšímu kolonizátoru dále na západ. A jak je v koloniální době obvyklé, kolonie se ždímou, a když příjde krize, ždímou se ještě víc, co to jde. Takže největší obavu mám z toho, že i když by většina společnosti procitla a třeba by i chtěla změnu, chtěla by být samostatná, nezávislá, svrchovaná (přemýšlím nad těmito slovy, když je píšu, jak dlouho ještě nebudou sprostá), velký imperialista ze západu se velmi, velmi rychle a razantně postará, aby kolonie sekaly dobrotu, byly poslušné a držely ústa a krok. A to všemi dostupnými prostředky, jak historie několikrát ukázala. Také nám dějiny nejednou ukázaly, že jako první byly vždy obětovány kolonie.