PONDĚLNÍ GLOSY 4.09.2023

Miroslava Macka
Láďa Větvička, ostravsky píšící blogger na idnes, hlasováním čtenářů 9 X nejlepší blogger roku, dostal od tamních cenzorů následující sdělení:
Protože se od roku 2018 jedná už o 29. porušení Kodexu blogera, vyřazujeme Váš blog z hlavní strany jako celek, a to čistě proto, abyste mohl zálohovat všechny své texty. 07. 09. 2023 bude Váš blog zcela deaktivován.
Za administraci Veronika
To jen, abyste se po čase nevymlouvali, že jste neměli tušení, do jakého průseru, co se týká občanských svobod, se řítíme, a proto jste drželi hubu a krok.

Dluhy českých domácností u bank v červenci přesáhly 2,21 bilionu korun, meziměsíčně stouply o 5,2 miliardy korun. Meziročně byly dluhy domácností vyšší o 104 miliard korun.

Podnikatelé chtějí, aby vláda umožnila příliv pracovní síly ze zahraničí, protože je omezuje nedostatek volných mozků i rukou.
Jsem přesvědčen, že z krátkodobého hlediska je to pro podnikatele skvělé řešení, ovšem z hlediska dlouhodobého řešení mizerné, jak dosvědčuje dávné i nedávná historie. Optimální by bylo změnit systém sociálních dávek tak, abychom se co nejvíce přiblížili starému dobrému přísloví „kdo nepracuje, ať nejí“ a dále zavést systém placeného vysoké školství a podnikových stipendií v potřebných technických oborech, aby z vysokých škol vycházel co největší počet absolventů, kteří budou vytvářet skutečné hodnoty a nebudou přisáti na veřejné rozpočty.

Podle německého ministerstva vnitra uteklo do Německa k únoru 2023 od začátku konfliktu 163 287 ukrajinských mužů ve vojenském věku, píše Bild.
Tomu nevěřím, přece každý Ukrajinec je ochoten padnout za americké zájmy a Zelenského suitu, vždyť se na to zeptejte Fialy či Černochové.

The Guardian:
Množství ruského plynu dopravované potrubím sice kleslo na historické minimum, avšak export LNG vzrostl od začátku rusko - ukrajinského konfliktu o 40% a Španělsko a Belgie se staly po Číně jeho největšími odběrateli. EU dovezla z Ruska za oprvních sedm měsíců LN za 5,3 miliardy eur.
A nyní kontrolní otázka:
Čím jsme plnili zásobníky my?

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov:
Ztrát je hodně, to je realita, na kterou si lidé musí zvyknout.

Ukrajina se hodlá obrátit na partnerské státy s žádostmi o extradici ukrajinských mužů v odvodovém věku, kteří se vědomě vyhnuli nástupu do armády a vycestovali ze země na základě padělaných dokumentů zprošťujících je povinnosti narukovat. Prohlásil to Davyd Arachamija, šéf parlamentní frakce největší vládní strany Služebník lidu.
Aj, to bude švanda! Dovedete si představit české provedení takové oficiální žádosti?

Markéta Šichtařová:
To nejlepší, co vláda může udělat a jak nejlépe může ekonomice pomoci, je nechat ji být na pokoji a neničit ji svými zásahy.