ÚTERNÍ GLOSY 12.09.2023

Miroslava Macka
Česko využívá stále více ruskou ropu. V první polovině letošního roku činil podíl ropy dovezené z ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. Za loňský rok to přitom bylo okolo 56 procent a v předchozích letech ještě méně. Uvedla to v pondělí mluvčí státní společnosti Mero Barbora Putzová. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012.

Plodnost českých žen, tedy očekávaný počet narozených dětí na jednu rodičku, se dramaticky snižuje. Dokládají to čísla ze začátku roku 2023, které od zdravotních pojišťoven získal mediální projekt Mainstream Angeliky Bazalové a Petra Šourka. Materiál, který byl částečně poskytnut i ParlamentnímListům.cz, pracuje s hypotézou, že zlom v plodnosti žen koreluje s obdobím, kdy se ženy v reprodukčním věku začaly očkovat proti covidu-19.
A nastane částečně mlčení a částečně se to bude vysvětlovat všemi možnými příčinami, jen jedna bude chybět, protože o nebezpečí nevyzkoušené proticovidové vakcíny přece mluvili jen antivaxeři, dezoláti a Putinovi agenti.

Na základní škole v pražském Kamýku žák 4. třídy napadl pěstmi učitelku.
„Nevím, co se chlapci odehrávalo v hlavě. Na běžný pokyn paní učitelky už ráno reagoval neadekvátně. O hodinu později pokyn zopakovala, a když nereagoval, rozhodla se úkon vykonat sama. V tu chvíli se na ni vrhl pěstičkami,“ popsala incident ředitelka školy.
Kantorka prý požadovala běžné věci, jako zavřete si sešity, odevzdejte sešity, ukliďte si… Napadená paní učitelka je v pořádku a i včera normálně učila. Policie šetří případ s podezřením na spáchání přestupku proti občanskému soužití a řešit ho bude i Orgán sociálně právní ochrany dětí.
Tolik zpráva a poté už v mainstreamových mediích nic. Takže jinde:
Na otázku zda se jednalo o žáka ukrajinské národnosti, bylo tazateli sděleno sekretářkou, že o národnosti na výzvu policie ČR nesmějí mluvit. Podle jednoho z rodičů spolužáka šlo o Ukrajince, kterých je ve třídě asi třetina.
Přitom každému soudnému člověku musí být jasné, že mezi ukrajinskými dětmi vykořeněnými ze svého přirozeného prostředí, se logicky nacházejí frustrovaní a psychicky labilnější jedinci, takže k takové situaci může dojít. Ovšem tím, jak státní orgány a media zbytečně zamlčují národnost u pachatelů přestupků a trestných činů a vymlčují takové případy, jen zbytečně přilévají benzin do ohně nedůvěry ve státní orgány a ve stát jako celek.

Slova ukrajinského generálního štábu k zapamatování:
Celkem obranné síly Ukrajiny už zlikvidovaly asi 268 630 ruských útočníků, očekává se proto, že v blízké budoucnosti začne masová nucená mobilizace obyvatelstva v Rusku a na dočasně okupovaných územích Ukrajiny. Podle různých odhadů může jeho počet dosáhnout 400 000 až 700 000 lidí.

Ivan Hoffmann:
Spoléhat se na Západ je riskantní. NATO Ukrajinu nechce, EU má ze zničené Ukrajiny strach. Nakonec se ještě ukáže, že kdo chce přežít, udělá nejlépe, pokud z Ukrajiny uteče do Ruska.