STŘEDEČNÍ GLOSY 13.09.2023

Miroslava Macka
Sociolog Jan Keller, jenž v letech 2014 až 2019 působil v europarlamentu, hovoří o tom, proč nemá v Česku politické ambice. Jedním z hlavních důvodů podle jeho slov je, že nemá přehled, co se děje v zákulisí.
„Musíte vědět, kdo to s kým táhne, kdo je na koho napojený. Kdo komu za co vděčí. Kdo má jaké kontakty. Kdo je naopak lstivý. A kdo s kým jezdí na dovolenou do Itálie. A když toto všechno nesledujete, tak nemáte v politice co dělat, a ostatním jste pro smích. Dříve nebo později vám dají najevo, že prostě mezi ně nepatříte.“

Policie v Pasově odstraňovala předvolební plakáty s nápisem „Alles für Deutschland“ („Vše pro Německo“), jehož používání je trestné vzhledem k tomu, že šlo v minulosti o heslo nacistů.
To je opravdu nebezpečné heslo, co říkáte? Navíc zadavatel jen graficky využil toho, že Alternative Für Deutschland má stejná začáteční písmena.
Svědčí to ovšem o jednom jediném: strach z AfD sílí…

Ještě za ministra Lubomíra Metnara (ANO) uzavřelo ministerstvo obrany miliardovou smlouvu na dodávku tisícovky násobně předražených kulometů MINIMI. V dubnu 2022, tedy již za ministryně Jany Černochové (ODS) byla cena za kulomety navýšena z 1,1 miliardy na 1,5 miliardy a kulometů velmi pravděpodobně nebude víc. Kulomety nedodává belgický výrobce, ale překupník CB SERVIS CENTRUM. Kverulanta zajímají podrobnosti o nákupu, zejména jednotková cena. Ministerstvo obrany včele s Janou Černochovou mu je však odmítlo poskytnout. Překupník, který kulomety dodává, si to prý nepřeje. Kverulant ministerstvo obrany zažaloval za nezákonný postup a Městský soud v Praze jeho žalobě nedávno vyhověl. Přesto mu Černochová informace opět odmítla poskytnout. Proto se Kverulant domáhá poskytnutí požadovaných informací prostřednictvím exekuce.

Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak v pondělí se zástupci americké vlády podepsal smlouvu o nákupu 486 raketometů HIMARS. Informují o tom polská média. V minulosti polská armáda získala 18 těchto salvových raketometů.
Těžká paranoia v přímém přenosu…

Bloomberg:
Ukrajina žádá na příští rok od USA 14 miliard dolarů na provoz státu.
Jaký další důkaz, že jde o proxy válku USA s Ruskem ještě potřebujete?