PONDĚLNÍ GLOSY 18.09.2023

Miroslava Macka


Určitě si přečtěte text Přemysla Janýra!


Až 300 tisíc dětí v České republice nemá pediatra.
Možná by stálo za to uvažovat o tom, že by se do vzdálených ordinací dopravovaly těmi 246 bojovými vozidly CV 90, které nezbytně potřebujeme nebo dopravovaly letadly F 35 k vyšetření a ošetření do ciziny.
Mimochodem, je to už 26 let, co vláda shodila ze stolu návrh reformy zdravotnictví, který jsem tehdy vypracoval s odborným týmem na ministerstvu zdravotnictví, a to s tím, že není zapotřebí nic měnit.

Bavorská tajná služba může sledovat celou bavorskou pobočku populistické až krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD), a to za použití nejen veřejných zdrojů, ale také zpravodajských prostředků. Dnes to oznámil bavorský správní soudní dvůr, který rozhodl ve zrychleném řízení. Proti verdiktu se není možné odvolat.
Strach z nadcházejících volebních výsledků roste a roste…

Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nespokojenost s rozhodnutím berlínské opery obnovit spolupráci s ruskou zpěvačkou Annou Netrebko, která byla kvůli situaci na Ukrajině v březnu 2022 přerušena.
„Hlas Ukrajiny v Německu by měl být vždy slyšet více než hlas sopranistky Anny Netrebko,“ stojí v prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí.
Zdá se, že Ukrajinci dělají vše pro to, aby se svým vydíráním postupně znechutili celému světu, dodávám.

Drtivá většina z tisíců migrantů, kteří v posledních dnech zahltili italský ostrov Lampedusa, jsou mladí muži. Říkají, že pocházejí z Mali, Súdánu, Pobřeží slonoviny a Guineje.

Ivan Hoffmann:
Globalizace mainstreamu brání otevřené debatě o politice, ekologii, ekonomice či migraci. Odstup provázený pochybností, nedůvěrou, skepsí je v hlavním proudu nežádoucí. Globalizace nemá žádný plán „B“, nepřipouští alternativu, vše, co nesouzní s hlavním proudem ignoruje, vytěsňuje na periférii. Mainstream je alergický na pochybnost, zda vnucované pravdy nejsou konstrukty budovanými na písku. Je alergický na podezření, že se tady hraje s falešnými kartami. Alergický na nezávislé myšlení a vlastní názor, pokud tento protiřečí vnucovanému „narativu“.

Čtenář glos P. V. mi napsal:
Loňská sdtudie Economic Policy Institute (EPi) zjistila, že vedoucí pracovníci společností vydělávají 399 krát víc, než je průměrný plat jejich zaměstnanců, zatímco v roce 1965 to bylo 20 krát víc.
Je to ještě kapitalismus nebo otrokářství?