STŘEDEČNÍ GLOSY 27.09.2023

Miroslava Macka

Podle informací serveru Politico se zástupci Evropské unie nedávno setkali v Bratislavě. Mezi evropskými a slovenskými úřady totiž v poslední době rostou obavy ohledně šíření dezinformačních prokremelských nálad mezi slovenskými internetovými uživateli včetně stoupenců expremiéra Roberta Fica.
Schůzky se účastnili zástupci firem, jako je Alphabet, Meta (dříve Facebook) a TikTok. Pozvánku obdržela i síť X (dříve Twitter), která ji však odmítla. Elon Musk je jakožto majitel této sítě známý svým postojem, podle něhož prosazuje absolutní svobodu slova.
Politico informovalo, že zástupci zapojených firem v Bratislavě prezentovali opatření, která již podnikají k omezení šíření dezinformací na Slovensku.
Tolik zpráva. Ovlivňování voleb par excellence. Dá se totiž předpokládat, že s každou zprávou, která by mohla volebně prospět Ficovi, bude nakládáno jako s dezinformací…

Spojené království je i nadále plně odhodláno podporovat Ukrajinu, přičemž na další vojenskou podporu do konce roku 2023 vyčlenilo dalších 2,3 miliardy liber.
Předpokládám, že po přečtení této zprávy jsou Britpvé štěstím bez sebe a konečně v bezpečí klidně spí.