PONDĚLNÍ GLOSY 2.10.2023

Miroslava Macka
„Robert Fico porazil Slovensko. Tu verzi země, kterou si po Sametové revoluci představovala většina národa. Dnes mu dostatek lidí uvěřil, že liberalismus a lidská práva mohou být pro občana větší hrozba než rozvětvená korupce a sympatie k Putinovu režimu,“ napsala v prvním komentáři k předběžným volebním výsledkům šéfredaktorka deníku Sme Beata Balogová.
Léta dezinformačních kampaní podle ní Ficovi umožnili naplnit někdejší slib, že nikam neodchází. „Dnes ale po moci sahá jiný Fico. Motivovanější trestními stíháními svých spolupracovníků a sponzorů Směru a podporovaný extrémnějšími voliči,“ dodala Balogová.
Liberální progresivní soudružko Balogová, není nejvyšší čas vyměnit slovenský lid? Tedy alespoň tu jeho část, která nevolí podle vašich představ a má tu drzost mít jiný názor než vy?

Liberální bublina praskla, zní další z titulků. To je výstižné, neboť Progresivní Slovensko je uměle nafouklou bublinou, na povrchu lesklou, uvnitř prázdnou.

Když se objevily první průběžné výsledky slovenských voleb, rodilí demokraté se v diskusi pod zprávami Seznamu projevovali tradičně tolerantně:
Jan Sýkora
Smer sice přes 20 pct, ale nejsou sečtena žádná velká města a korespondenční hlasy. DeZoláti dostali čuchnout, ale o to víc na konci jako vždycky budou vřískat.
Karel Janouch
Budou, pane Sýkora, budou. Fašistický Smer to prohraje a jeho debakl tady nezakryje ani další přehlídka hlupáků na Václaváku.

„Co Ukrajinci provedli Robertu Ficovi, se jen tak nevidí“, zní titulek na Parlamentních listech s následujícím vysvětlením, aneb zvykejme si na zpravodajství vytvářené nikoli umělou inteligencí ale živými debily:
Ukrajinská pravda také čtenářům doporučuje, aby se podívali na video, kde se prý „zábavnou, ale odbornou formou“ dozvědí, „kdo je spojencem Putina, a kdo je skutečným přítelem Ukrajiny“. Na zmiňovaném videu se o Ficovi mluví hned na prvním místě, načež následuje i Marián Kotleba.
Ve zmíněném videu je Ukrajincům vysvětleno, že Fico není politik, který by byl nazýván „protiukrajinským“ jen proto, že nesdílí ukrajinské cíle, ale je prý „skutečně protiukrajinský“. Následuje i sdělení, že se Fico o Ukrajině vyjadřovat coby o „fašistickém státu“, což zaráží i samotného moderátora a nechce uvěřit, že by slovenský expremiér něco takového řekl. Načež vyjde na povrch, že sice k takovému výroku úplně přesně nedošlo, ale pozvaný publicista měl takového dojmu nabýt z Ficových dřívějších vyjádření týkajících se například dění kolem požáru Domu odborů v Oděse.

Ve středu byl v Praze za přítomnosti autorky představen český překlad knihy „Zrušte rodinu“. Publikace, která přichází s tezí, že tradiční rodina je jádrem veškeré nespravedlnosti ve světě a jako taková musí být zrušena, je dílem britské autorky Sophie Lewisové, která upoutala v roce 2019 knihou navrhující zcela nové pojetí mateřské péče jako kolektivního úsilí.
České vydání knihy podpořilo 160.000 korunami ministerstvo kultury, tedy čeští saňoví poplatníci!

Teorie praví, že pokud je v nabídce nějaká mezera, trh ji ihned zaplní. Pokud by to však platilo, již by bylo na trhu několik typů odtrhávačů přilepených aktivistických rukou a hygienické pomůcky a nádoby na jejich sběr.

Ministryně obrany Černochová:
„Pokud Slováci opustí prozápadní směr, budeme první na ráně.”
Jistě. Fico nakoupí ještě více amerických stíhaček a belgických obrněnců, najme Wagnerovce, spojí se s Putinem a potáhne na nás.
Přitom existuje velice jednoduché řešení, že se tak určitě nestane: Zbavit se Černochové a jejích bludů.

Slova ka zapamatování z Global Times:
Omezená představa Západu, že existují jen vítězové a poražení, krátkodobě vytváří tlak na Čínu, ale její technologický pokrok nezastaví. Pokud budou USA tak jako dosud používat proti Číně jakékoli špinavé triky namísto zvyšování vlastní konkurenceschopnosti a zdravého soutěžení, povede to jen a jedině k ještě většímu zaostávání USA za Čínou.

Současný prezident Asijského olympijského výboru (OCA) Randhir Singh:
Politika je politika a sport je sport a neměly by se míchat dohromady.

Herec Anthony Hopkins:
Žijeme ve světě, kde je pohřeb důležitější než zemřelý, svatba důležitější než láska, vzhled je důležitější než mysl. Žijeme v obalové kultuře, která pohrdá obsahem.