ÚTERNÍ GLOSY 31.10.2023

Miroslava Macka
Začátek manifestu německého listu Bild:
„V naší zemi je mnoho lidí, kteří bojují proti našemu způsobu života. Lidé, kteří oslavují vraždění nevinných civilistů. Kteří učí své děti nenávidět ostatní, protože jsou ‚nevěřící‘. Kteří chtějí zakázat ženám nosit sukně nebo kalhoty. Kteří pohrdají základním zákonem a místo toho poslouchají radikální kazatele. Kteří zneužívají toleranci, protože chtějí jinou společnost.“
Dodávám:
A dokonce tam existují lidé, kteří nenáviděli ty a nadávali těm, kteří dávno varovali před důsledky muslimské imigrace.

Time:
Víra Zelenského ve vítězství nabyla nezdravé podoby a znepokojuje některé jeho poradce - stala se neotřesitelnou a hraničí s mesiášstvím.
Dodávám:
Ti, co si to mysleli od začátku a nebáli se o tom mluvit, byli ovšem označováni za Putinovy šváby hodní jen vyhubení. Jeho mesiáštví je ovšem poháněno miliardami dolarů ze Západu, nemluvě o malém příspěvku českých ukrajincomilců…

Psychiatrička Džamila Stehlíková cituje „velký telegramový kanál Generál SVR“ a opět připomíná starý vtip, že rozdíl mezi ředitelem blázince a jeho pacienty je jedině v tom, že ředitel má klíče ode dveří:
Putinova smrt je státní tajemství, na jeho místo nastoupil jeho dvojník. V Rusku došlo ke státnímu převratu. Moc údajně přešla do rukou šéfa bezpečnostní rady Patruševa. Probíhají jednání o konečném složení budoucí vlády v Rusku.