PONDĚLNÍ GLOSY 13.11.2023

Miroslava Macka
Budapešť odmítá dohodu, podle které má Kyjev dostat v příštích čtyřech letech z rozpočtu EU 50 miliard eur.

Z tohoto důvodu Bloomberg napsal, že Brusel zvažuje záložní plán financování nikoli z rozpočtu. Místopředseda EK Dombrovskis včera vyzval „nepřemýšlet“, co se stane, pokud nebudou do konce roku dohodnuty finance pro Kyjev.
Dodávám:
Myslím, že místopředseda Dombrovskis trefil hřebík na hlavičku a vymyslel výstižné heslo na standardu EU. NEPŘEMÝŠLET!

Nejméně 60 % obrovských zásob plynu objevených v roce 2000 podél pobřeží Gazy a Izraele právně patří Palestině aneb za vším hledej peníze…

Ministerstvo obrany Ukrajiny oznámilo svůj záměr označit palivo určené pro vojenské použití barvivy, aby se zabránilo krádežím.
Jo, jo, my staří ještě pamatujeme, jak se po válce kšeftovalo s tzv. červeným benzinem pro národní podniky…

Tisíce nákladních aut stojí před polsko-ukrajinskou hranicí a čekají na vjezd na Ukrajinu. Fronta se táhne asi 40 kilometrů. Tato situace vznikla kvůli protestu polských dopravců, kteří již několik dní blokují hraniční přechody.
K tomuto kroku přistoupili, protože neunesli konkurenci se svými ukrajinskými kolegy, kteří po únoru 2022 dostali zvýhodněné pracovní podmínky.
Tak tomu říkám vtip! Jaká konkurence, když dostali zvýhodněné podmínky? Zrovna tak by mohla vyjít zpráva, že na olympiádě zcela vyhořel favorit na 200 metrů, protože neunesl, že jeho soupeři běželi jen 100 metrů.

Komentátor MF Dnes Petr Kolář se vyjádřil v CNN Prima News k výletu profesora Nutelly do Německa:
Nutellu možná měli v hlavě členové jeho marketingového týmu, kteří tohle vymysleli. A poté, co to odvysílali a viděli ty reakce, tak ji možná mají v i trenkách.

Pirátská místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová upřímně hodnotí činnost vlády:
Sbírka potravin je pro mne dnem solidarity. Každý z nás může pomoci. Počet lidí ohrožených chudobou neustále roste a týká se přibližně milionu občanů.