ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.11.2023

Miroslava Macka
Maďarsko a Rusko podepsaly pracovní plán na výstavbu jaderné elektrárny Paks 2. Připojení nových bloků k síti je naplánováno na začátek roku 2030, uvedl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
Takhle rozvracet energetickou jednotu EU! Očekávám, že americký prezident Biden se vyjádří o této elektrárně stejně, jako se vyjádřil k NordStreamu 2: Prostě nebude!

V srpnu společnost BAE Systems oznámila rekordní příjem objednávek a šestiměsíční nárůst čistého zisku o 57 % díky konfliktu na Ukrajině. Mimochodem cena akcií VAE se po začátku konfliktu téměř zdvojnásobila. A když v říjnu vypukl konflikt na Blízkém východě, akcie společnosti vzrostly o dalších 10 %.
Předpokládám, že všichni akcionáři společnosti BAE Systems jsou pro okamžité zabíjení nevinných obětí politiků na všech frontách. Co myslíte?

Udělali jsme skutečný pokrok, pochvaloval si Biden po jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, zní hlavní titulek.
Dá se tedy předpokládat, že Vystrčil a další ihned vyrazí namísto na Tajwan do Pekingu?

Zmrazíme téměř veškerý majetek Ruské federace v Česku, oznámil ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Týkat se to nebude pouze ambasády a objektů diplomatické mise, které jsou čtyři.
Podobné sankce Lipavský plánuje navrhnout i ostatním zemím Evropské unie. „Kdyby se to tam povedlo prosadit, byl by to velký úspěch,“ podotkl.
Tolik zpráva.
A jsme opět v čele pokroku. Kupředu levá, kupředu levá, zpátky ni krok…

Titulek z Fora24 k zapamatování:
Odřízneme Rusy od zásobovacích tras a necháme je vymrznout. Ukrajinci se připravují na válečnou zimu.