PONDĚLNÍ GLOSY 11.12.2023

Miroslava Macka
Podle sdělení prezidenta Pavla po jednání mezi nejvyššími ústavními činiteli nepanují žádné neshody ve věci prosazování směru v zahraniční politice.
Podivuhodná zpráva! Copak oni prosazují směr v zahraniční politice? Vždyť jen kráčejí nařízenou cestou…

Asi 90 % amerických peněz přidělených Ukrajině zůstalo ve Spojených státech a šlo do vojensko-průmyslového komplexu, přiznal ministr zahraničí Anthony Blinken. Podle něj to vedlo ke zvýšení počtu pracovních míst a ekonomickému růstu ve Spojených státech. Zdůraznil, že „situace je výhodná pro všechny“, takže Washington musí nadále poskytovat pomoc Kyjevu.
Ano, zvláště pro ty desetitisíce padlých mladých kluků a jejich rodiny je situace výhodná…větší cynismus a pokrytectví snad ani neexistují!

Izraelský premiér Natanjahu telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rozhovor trval 50 minut, píše The Times of Israel s odkazem na zástupce izraelského premiéra.
Zvláštní, a já nabyl po pročtení našeho tisku dojem, že s Putinem se nikdo mimo diktátory nebaví…

Mediální klasika:
Boeing 737 sibiřských aerolinií S7 musel v pátek krátce po startu nouzově přistát v Novosibirsku. Důvodem byly problémy s oběma motory. Nouzové přistání proběhlo úspěšně, nikomu ze 176 lidí na palubě se nic nestalo. Případ opět upozornil na problémy s údržbou západních letadel v Rusku, i když není jasné, zda se to týká i tohoto případu.

Pavel Šafr z Fora 24 v diskusi o zachování koruny:
‚Je to naprosto absurdní a zaostalá stupidita. Od sedmi let jsem chtěl mít v kapse marky, a ne koruny. Koruna je dětinská a trapná kulisa kreténského národního státu, který už naštěstí reálně neexistuje. Žije už jenom v hlavách zbolševizovaných vlastenců.‘

Slova k zapamatování, tentokrát analytika Štěpána Kotrby:
„Poslední velkou ofenzivou této války bude obsazení Oděsy až po Podněstří. Ztráta přístupu Ukrajiny k moři a konfiskace jejich námořní flotily, civilní i zbytků té vojenské. Pak už jakýkoliv boj nebude mít ekonomický smysl.“

Připomenutí českým mainstreamovým novinářům:
Nejhorší je uvěřit vlastní propagandě. Jak teď z toho ven, abyste nebyli za blbce?