STŘEDEČNÍ GLOSY 10.01.2024

Miroslava Macka
Slovenský hokejový brankář Július Hudáček, kritizovaný pro své nedávné působení v kazašském klubu ruské KHL, míří nyní po rychlém rozchodu s extraligovým Kladnem do německého Frankfurtu.
„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo přilákat Júlia. Jde o zkušeného brankáře, který už mnohokrát prokázal svou třídu na mezinárodní úrovni,“ napsal na webu Lvů jejich sportovní ředitel Franz-David Fritzmeier.
Dodávám:
Je přívětivé zjistit, že v tom našem pošahaném světě existují stále rozumné ostrůvky pozitivní deviace.
Jen se divím, že toho německá provládní media nevyužila k tomu, prohlásit toto angažmá za důvod, proč stávkují zemědělci.
V Berlíně ovšem stále vládne stará garnitura, takže Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) zaznamenal ve své zprávě za loňský rok 329 120 nových žádostí o azyl.

Německá průmyslová výroba se v listopadu propadla meziročně o 4,8 procenta. V porovnání s říjnem se propadla o 0,7 procenta, ačkoli analytici počítali s růstem 0,2%.
Člověk si klade otázku, k čemu ti analytici vlastně jsou a jestli by konečně neměli začít dělat něco užitečného ve výrobě.

Dlouholetým partnerem nového francouzského premiéra Gabriela Attala je francouzský europoslanec a generální tajemník proprezidentské strany Renaissance Stéphane Séjourné.
Tak tomu říkám dokonalý střet zájmů!

Ministr vnitra Rakušan:
Sám mám nějaké otázky ohledně zásahu policie na fakultě.
To ovšem já též, jen se obávám, že nepůjde o ty stejné. Pokud však nebudou zodpovězeny, vytváří se tím jen další prostor pro spekulace a konspirace, ačkoli je velmi jednoduché na ně veřejně odpovědět.
Už se přišlo na to, kdo umístil pod pachatelovým jménem ruské texty na Telegramu?
Už se přišlo na to, kdo je smazal?
Už je zcela jisté, že dopis s přiznáním vražd v Klánovicích či zbraň, která byla v Klánovicích použita, do domu nikdo při dvojnásobném vloupání nepřinesl? (Mezitím jsem se po dnech a dnech včera dozvěděli, že stejný dopis měl střelec u sebe na fakultě. Proč to prodlení?)
Proč je tajné, kdo půjčil mladému studentovi milion korun a čím za půjčku ručil?
Už je možné odpovědět na otázku, proč policie při klánovických vraždách nejprve pátrala v ubytovnách, a bulvární tisk spekuloval o cizinci?

Tohle přece musí být hoax!
Bývalý poradce ukrajinského presidenta Zelenského, Oleksij Arestovyč, vyzval k mírovému jednání s Ruskem. Ukrajina by podle něj měla upustit od plánů být součástí Zápaud. Měla by se naopak přidat k Rusku a spolu s ním podat u mezinárodních soudů hromadnou žalobu proti západním zemím. Zprávu uveřejnil oficiální ukrajinský web Strana.ua se sídlem v Kyjevě.

Jiří Masojídek na extra.cz:
Pokud s nevděkem snášíte současné skokové ochlazení, které zasáhlo i Česko, vězte, že v zemi neomezených možností, které vládne Vladimir Putin, odkud ještě loni přicházely výhružky nedostatkem plynu, jsou na tom lidé podstatně hůř. V některých oblastech kolem Moskvy, kde vládnou až třicetistupňové mrazy, jsou totiž lidé i tři dny bez tepla a elektřiny, jak se uvádí na sociálních sítích. Ve velké části země také prý kvůli mrazu došlo kuřecí maso.
Bez komentáře, ač se jich pár nabízí…