ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.01.2024

Miroslava Macka
„Celostátní výbor KDU-ČSL konstatuje, že Marian Jurečka chyboval, když neukončil včas akci zaměstnanců. Chyboval směrem k médiím a veřejnosti…Bereme na vědomí přiznání chyb. S respektem k dosavadní práci Mariana Jurečky jsme se rozhodli nepřistupovat k personální změně, a to v případě postu ministra i předsedy strany.”
Správně a špatně zároveň. Odvolat ho kvůli mejdanu a jeho vytáčkám by bylo pokrytecké, neboť při uplatnění takového kritéria by nezůstal v politice kámen na kameni, takže se uplatňuje jen velmi selektivně, ovšem za kvalitu dosavadní práce by měl z vlády okamžitě letět (včetně všech ostatních členů vlády v čele s premiérem).

„Za nejpodstatnější považuji fakt, že proti variantě JN.1 u nás dostupná vakcína proti Covid-19 očkované osoby neochrání,“ upozorňuje profesor Jiří Beran, ředitel a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové.
To si tedy dovolil hodně, takhle kazit někomu kšefty! Jestli to není Putinův šváb a dezolát!

Zdalipak jste též zaznamenali, že náhlá úmrtí lidí v mladém a středním věku, o kterých se píše v mediích, podivně postihují lidi, kteří před časem vehementně propagovali očkování proti covidu a dožadovali se tvrdých trestů pro odmítače? Stačí jen trochu zagooglovat…

Eurokomisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johanssonová tvrdí, že EU za účelem vyrovnání stárnutí své populace a získání dostatku pracovních sil potřebuje ročně o milion více legálních přistěhovalců.
Populace v členských zemích podle ní stárne, což se negativně projevuje na pracovním trhu. Tvrdí, že vzhledem k tomu je 3,5 milionu legálních migrantů ročně málo.
Dodávám:
To neustálé strašení demografickou krizí je neuvěřitelné! Pokud se zamyslíte nad několika fakty, například nad tím, kolik lidí, vytvářejících nezbytné či prospěšné hodnoty bylo zapotřebí k uživení jednoho nepracujícího kupříkladu v roce 1500 a dnes, lehce zjistíte nepřímou úměru mezi produktivitou práce a nezbytným počtem lidí. Pak už zbývá jen sociální politikou a nastavením sociálních dávek způsobit, že se vždy vyplatí pracovat a nikoli parazitovat a jiným systémem přerozdělování způsobit, že 2% obyvatel Země nebude vlastnit 98% majetku, ale rozdělování vytvořeného bohatství bude spravedlivější.

Z německých supermarketů vzhledem k demonstracím zemědělců zmizela zelenina a namísto ní se objevují nápisy „Všechno snědl Zelenskyj a Scholz.“

Vedení italské Modeny přehodnotilo původní rozhodnutí a neumožní v městských prostorách uspořádat výstavu o „znovuzrození“ Rusy okupovaného Mariupolu, která pobouřila nejen ukrajinské představitele.
Nedošlo vedení Modeny, že tím udělalo ruské znovuvýstavbě Mariupolu značnou reklamu?

Miroslava Němcová k výroku poslankyně Schillerové:
Její výrok o tom, že silnice jsou potřebnější, než ochrana před válkou, je kolaborací s nepřítelem a zradou ústavního slibu.

Tento text si nejen přečtěte, ale velmi vážně se nad ním zamyslete! Určitě si přečtěte!