ÚTERNÍ GLOSY 27.02.2024

Miroslava Macka
V ODS prý sílí hlasy, že nelze nadále setrvávat na dosavadních konservativních postojích, protože svět se vyvíjí.
„Vždycky říkám kolegům: Ptali jste se doma svých dětí nebo vnoučat, jak to vidí? Protože oni budou žít tu budoucnost, o které my dnes rozhodujeme,“ říká k tomu předseda senátu Vystrčil.
Pominu-li ovšem starou pravdu, že svět se sice vyvíjí, ale lidé zůstávají stejní, pak bych se zeptal pana Vystrčila, s jakými zásadami vychovával svoje děti a vnoučata, jaké životní postoje jim vštěpoval, co je učil a jak jew vychovával. Neboť to je to podstatné…

V loňském roce se Rusko a Čína dohodly na rozšíření spolupráce v Primorje. Zejména bylo rozhodnuto využít přístav Vladivostok jako tranzitní zónu pro zboží z Číny. Čína tak bude moci využívat ruskou infrastrukturu k přepravě zboží z provincií severovýchodní Číny do jižních oblastí země a státu jihovýchodní Asie.
Ruské úřady usilují o to, aby se z Vladivostoku stalo jedno z největších logistických center v regionu a jeho přístav klíčovým prvkem této strategie.
Americká média na tyto zprávy reagovala kriticky a požadovala, aby americké úřady a jejich spojenci věnovali tomuto problému více pozornosti. Zejména ve Spojených státech totiž panují obavy, že by se Vladivostok mohl stát jedním z nejdůležitějších logistických uzlů, kde se budou sbíhat hlavní obchodní trasy, což může konkurovat regionálním spojencům Spojených států.
Kromě toho existují předpoklady, že se spolupráce neomezí pouze na hospodářskou spolupráci, neboť přístup do přístavu by mohlo získat i čínské námořnictvo.
Co myslíte, kde se tvoří budoucí podoba světa?

Bidenova administrativa vyčlenila milion dolarů na „genderový výzkum“, který by měl dokázat, že Bůh stvořil nejen muže a ženu, ale také další různá pohlaví. Výsledky průzkumu budou zahrnuty do „inkluzivnějších“ učebnic biologie pro studenty přírodních věd.
Tolik zpráva z našeho vzoru…

Nizozemští úředníci vydělávají na ukrajinských uprchlících. Vláda totiž přiděluje obcím peníze za každé vytvořené lůžko. Není důležité, zda tam člověk skutečně žije, nebo ne. A místní úřady umísťují Ukrajince do vagónů, starých kancelářských budov a dalších nevyužívaných budov. Tímto způsobem si některé obce vydělaly desítky milionů eur, zjistili novináři NRC.
Tolik zpráva, ze které si rozhodně nevezměte poučení, že na prvním místě jde vždy o prachy a ne o demokracii, svobodu či lidskou důstojnost…