PÁTEČNÍ GLOSY 8.03.2024

Miroslava Macka
Česká vláda se v reakci na rozdílné názory slovenského kabinetu Roberta Fica na zahraničněpolitická témata rozhodla dočasně zrušit česko - slovenské mezivládní konzultace. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) k tomu podotkl, že jej mrzí, že „kolegové na Slovensku nevidí úplně stejně“ to, čemu my tak dobře rozumíme. Šéf Pirátů Ivan Bartoš chystá ve Sněmovně přivítat slovenskou opozici.
Ano, tak to dopadá vždy, kdy se z něčeho stane otázka víry. Rozumu netřeba, jen slepé víry, pochybovat se nesmí, heretikové se upalují…

Petr Pithart:
„Musíme se připravit na to, že to dopadne špatně a Ukrajina nezvítězí. Je otázka, zda k tomu Západ neměl přistupovat jinak a jestli bylo dobré snažit se Ukrajinu vtáhnout do Evropy.“
Pozdní prozření je také prozření. Vítejte mezi dezoláty!

Victoria Nulandová, velice vlivná persona „deep state“ a náměstkyně amerického ministerstva zahraničí, oznámila, že odchází „na odpočinek“, a to 24 hodin poté, co Nejvyšší soud rozhodl, že Donaldu Trumpovi nesmí být bráněno ucházet se o post prezidenta.
Za prezidenta Obamy byla vrchní ředitelkou odboru ministerstva zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti a přímou organizátorkou ukrajinského Majdanu, osobně rozhodující, kdo se stane členem nové ukrajinské vlády. Za Bidenovy vlády tvrdě prosazovala proxy válku s Ruskem do posledního Ukrajince.
Že by příslovečné krysy začaly opouštět potápějící se loď? Pikantní navíc je, že ji má ve funkci nahradit diplomat John Bass, bývalý velvyslanec v Afganistánu, který dohlížel na stažení Američanů z této země.

Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že bývalý vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Zalužnyj byl schválen do funkce velvyslance Ukrajiny ve Velké Británii.
Dodávám:
Je vysoce pravděpodobné, že tam zůstane natrvalo a začne připravovat prostor pro příští ukrajinské vládní imigranty.

Znovu a znovu žasnu nad politickou nevzdělaností, nekompetentností a primitivností uvažování naší ministryně obrany.
Mohlo by to být úsměvné, kdyby nás jednání této ženy nepřišlo zatraceně draho, a to nejen nákupem zbytečných stíhaček.
Ministryně obrany Černochová o možném míru na Ukrajině:
„Tak ať ti Rusáci odejdou z Ukrajiny a bude!“

Režisér Jiří Svoboda:
Výši příjmů početného managementu Českjé televize neznám. Celkové výdaje na mzdy a odvody spolu se správní režií (4 mld. 372 mil. Kč) jsou dvojnásobně vyšší, než rozpočet na konečný produkt – tvorbu programů (2 mld. 280 mil. Kč, oficiální údaje 2023). To je důkazem o efektivním hospodaření?