PONDĚLNÍ GLOSY 11.03.2024

Miroslava Macka
Slovenský premiér Robert Fico je zklamání, guvernér České národní banky Aleš Michl neviditelná osoba, bývalý prezident USA Donald Trump obávaná volba, šéf hnutí ANO a poslanec Andrej Babiš je zástupce populismu v Česku a premiér Petr Fiala (ODS) slušný člověk. Tak prezident Petr Pavel v pátečním rozhovoru pro Českou televizi hodnotil české i světové politiky.
Rezident Pavel je pak mravně silná osobnost, neboť jen taková se nepozvrací z překabátění bolševického rozvědčíka v symbol ideálního představitele „západních hodnot“.

Prezidentka Evropské Centrální Banky Lagardeová na tiskové konferenci, na níž oznámila ponechání základní úrokové sazby na 4,5%k, pojmenovala příčinu slabosti ekonomiky eurozóny. Podle ní spotřebitelé nadále omezují své výdaje, investice stagnují, firmy omezují vývoz, neboť se zpomalila zahraniční poptávka, a poklesla též konkurenceschopnost.
ECB také snížila prognózu hospodářského růstu eurozóny na rok 2024 na 0,6%.
Škoda jen, že nepojmenovala též prvotní příčiny toho, proč spotřebitelé omezují výdaje, stagnují investice, zpomaluje se zahraniční poptávka a snižuje se konkurenceschopnost. Jenže to by se z ní stal dezolát…
Saturnin všechny 4 knihy


Vážení a milí čtenáři glos,

nezapomínejte na to, že měsíc březen je měsícem knihy!
Pokud si zakoupíte některou z mých knih, uděláte dozajista radost sobě i mně a pro mne to bude navíc ocenění mé práce.
Samozřejmě též velmi stojím o Vaše názory na mé knihy,

Váš

Miroslav Macek