ÚTERNÍ GLOSY 23.11.2004

Miroslava Macka
A najednou je všechno jinak:ostravskému státnímu zástupci hrozí za jeho postup v Kauze Kořistka - Dalík- Večerek kárná žaloba, a na rozdíl od tehdejších bombastických titulků a velkých článků je z toho maličká zpráva na druhé či třetí straně.

Špidla začíná v Bruselu v roli eurokomisaře typicky: v roli udavače, který by měl na Česko žalovat u Evropského soudu v Lucemburku vždy, když by se mu zdálo, že porušujeme rovnoprávnost mužů, žen, národnostních menšin či zdravotně postižených občanů, nebo nepřijímáme k tomuto se vztahující přebujelou evropskou legislativu.
Pozoruhodné.

Arbitráž firmy Petrcíle s Českem, v níž jde o dvě miliardy korun, to je také lahůdka - jsem jen zvědav, zdali-li se vůbec vypátrá, kdo takovou sekyru způsobil, když už si nedělám iluze, že by byl za to nějak potrestán.

Lidovci se velmi rychle smířili s tím, že kraje nedostanou slíbené peníze na školstv, ale ty budou nadále přerozdělovat úředníci pražští,ministerští. Vždyť nač ohrožovat stávající vládu - nevládu, když v krajích mají jen jednoho hejtmana a rozdělování by neměli sestry a bratři pevně v rukou?

Škromach měl zůstat u komunistů, prohlásil včera ministr kultury Pavel Dostál. Vždyť zůstal, chce se mi dodat při pohledu na členstvo ČSSD.

Jak typické: Jiří Pehe již zahájil v dnešních Lidovkách předvolební kampaň voleb do poslanecké sněmovny článkem "Ustojíme vládu jedné strany?" v níž pochopitelně vyjmenovává všechna smyšlená negativa a nebezpečí toho, kdyby po příštích volbách vládla koalice ODS a "jedné malé strany". A jeho návrh, jak se bránit případné zvůli modrého ptáka? Opět typický: občanská společnost a nezávislé instituce.
Ach jo.

Narazil jsem na starou knihu českých přísloví, z nichž většina je už polozapomenuta či zapomenuta, a tak Vám s potěšením některá připomenu.
Zde první: Bos chodívá, komu celá ves boty kupuje.