PONDĚLNÍ GLOSY 31.01.2005

Miroslava Macka
Stanislav Gross se stále více a více zaplétá do svých lží o původu peněz na svůj byt a je čím dál tím trapnější a trapnější. Většina medií a veřejnosti ovšem tím, že si takové jednání nechává mlčky líbit, také.

Už se těším, jak se Gross začne soudit s MF Dnes kvůli tomu, že do jeho čistých příjmů nezahrnula poslanecké náhrady na bydlení, dopravu, a pod. Zřejmě se dodnes domnívá, že poslanecká náhrada na bydlení má sloužit k nákupu luxusního bytu nebo k rodinným útratám. Tento spor by mimochodem ukázal jak příšernost těchto paušálních náhrad, tak příšernost osobnosti našeho soudruha premiéra.

A do třetice Gross. V dnešních Lidovkách o něm psycholog Petr Moos trefně říká: Mladý muž se stylem člověka žijícího na dluh.


Také ministr vnitra Bublan se pěkně vybarvuje (do ruda). Viz jeho neskutečné vysvětlení, proč jeho úřad přijmul (švarcsystémem) nedávno propuštěného rozháněče protirežimních demonstrantů Přibyla opět do práce:"Je to člověk jako každý z nás a potřebuje se nějak živit."
Arogance dnešních mocipánů je skutečně do nebe volající. Avšak, kde jsou dnes davy lidí na Václaváku a nápisy Děkujeme, odejděte?


Zítra, tedy tradičně v úterý, vyjde v Lidovkách můj text, napsaný s ústy dokořán a nazvaný "Angličtina pro každého."

České přísloví, staré a stále platné:
Po lidských žlabech kalná voda teče.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Ale pospěšte si, zásoba se rychle krátí...